Kanola Tarla Günü

Önder Çiftçi Projesi bünyesinde her sene geleneksel olarak gerçekleştirilen kanola tarla günleri 25 Nisan 2013 tarihinde Silivri Kınalı Tarım İşletmesi arazisinde bölgeden yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Kanola tarla gününde Silivri Önder Çiftçi Danışmanlık Derneği Yönetim Kur. Baş Turgay SAKARYA , Silivri Ziraat Odası Başkanı Metin GÜRSU, KWS Türk Türkiye Satış Müdürü Murat KALENDEROĞLU, Önder Çİftçi Projesi Çiftçi Temsilcisi Nezih SUYARAN , Edirne Tarımsal Araştırma Enst. Müdürü Dr. Necmi BEŞER, Tekirdağ Ziraat Fakültesi Prof.Dr. İsmet BAŞER , Silivri Belediye BAşkan Vekili Bora BALCIOĞLU konuşmacı olarak kanola ve trakya tarımı ile ilgili görüşlerini sundular. Yapılan konuşmaların ardından tüm ziyaretçilere işletme gezisi düzenlendi. 

Bölgemizde Önder Çiftçi Projesinin entegre ettiği bir münavebe bitkisi olan kanolanın , ülkemiz açısından önemli bir yerinin olduğuna , tüm üretici ve paydaşlar tarafından bir kez daha kanaat getirildi.

Önder Çiftçi Projesinin bölgemizde ve Ülkemizde etkinliğinden bahsedilerek , bu gibi çalışmaların artarak devam edilmesi dileklerinde bulunuldu.